דף הבית >> רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

זוהי שיטה עתיקה שהיתה מקובלת כבר לפני אלפי שנים בעולם.
הרפלקסולוגיה בנויה על ההבנה שבכפות הרגליים מצויים השתקפותם של כל אברי הגוף.
באמצעות עיסוי, הנעה ולחיצות שונות ומבוקרות מאצבעות הרגליים ועד לברכיים , אפשר לאבחן את התופעות המעידות על בעיות ודרכן להשפיע על הגוף. הלחץ שולח אותות דרך מערכת העצבים לאיבר שצריך איזון. הטיפול מגביר בגוף את פוטנציאל הרפוי העצמי שלו ובסופו של דבר הגוף הוא זה שמרפא את עצמו באמצעות הטיפול.

טיפול רפלקסולוגיה נותן מענה למגוון בעיות: חרדה, עייפות, כאבי גב, כאבי צוואר, לחץ דם, אלרגיות, בעיות שינה, מיגרנות, בעיות במערכת העיכול, אסטמה, צינון, שפעת, ועוד....
בנוסף, הרפלקסולוגיה מסייעת לשחרר מתחים, להרגיע, מחזקת את מערכת החיסון, מגבירה אנרגיה ורעננות, מסייעת להתאוששות אחרי ניתוחים ובהתאוששות ממצבי טראומה, מביאה את הגוף לאיזון ולאיכות חיים טובה.

רפלקסולוגיה ופוריות
טיפולי פוריות הם טיפולים קשים מבחינה גופנית ובעיקר מבחינה נפשית.
הטיפולים מלווים במתח רב, חרדות, פחד, מצבי רוח משתנים ועוד.
כמובן חשוב להיבדק ולברר מהי סיבת האי פריון. במקרים רבים בהם הרפלקסולוגיה משתלבת בתהליך הרפואי וישנם מקרים בהם הרפלקסולוגיה עוזרת ללא התערבות רפואית , למשל בביוץ ווסת לא סדירה. 
 הרפלקסולוגיה עוזרת להביא את מערכות הגוף לאיזון, להוריד את רמות הפחד והמתח, להביא את המטופלת להרגשה כללית טובה יותר, לחזק את המערכות, בעיקר את ההורמונאלית וכל אלה כדי להכין את הגוף לקליטת עובר.
עדיין אין מחקרים בתחום הרפלקסולוגיה והפוריות, אך השילוב של הרפואה הקונבנציונאלית עם הרפלקסולוגיה מוכיח את עצמו.

סיפורי הצלחה
רוני הגיעה אליי אחרי שנים של ניסיונות להרות. במהלך התקופה הצליחה להרות מספר פעמים כשההריונות עברו קשה: הקאות, צרבות, חולשה, קוצר נשימה, עייפות... ההריונות הסתיימו בשבועות מוקדמים והעוברים לא שרדו.  כשרוני הגיעה אליי , אמרה שהיא לקראת הפריה נוספת ומבחינתה אחרונה. התחלנו להכין את הגוף לקראת קליטת העובר.

רוני עברה בקלות יחסית את תהליך ההפריה, המלווה בתופעות לוואי לא קלות. כשהגיע יום השאיבה הרופאים אמרו שהצליחו לשאוב 15 ביציות טובות, בעוד שבהפריות הקודמות הצליחו לשאוב בין ביצית אחת לשתיים טובות (מה שאומר שאם תחליט לנסות להרות שוב, לא תצטרך לעבור מחדש את כל התהליך). רוני נקלטה בניסיון הראשון. המשכנו להפגש כל ההריון, שעבר בקלות. לאחר 38 שבועות, נולד ילד בריא. לאחר כשנה רוני חזרה לטיפולי הפרייה נוספים.

 ורד (42), החליטה להביא ילד לעולם לבד. במשך שנתיים עברה טיפולים, שלא הצליחו. לקראת נסיון הפריה נוסף, ורד הגיעה אליי ואמרה שמספר מקומות כבר "סגרו לה דלתות" ואמרו שבגילה לא מוכנים לנסות יותר. רק מקום אחד הסכים לתת לה ניסיון אחרון. התחלנו להכין את הגוף לקראת קליטת עובר. אחד השינויים המשמעותיים ביותר היה שהוסת שהיתה חלשה מאוד ונמשכה יומיים-שלושה, הפכה לוסת עם דימום חזק יחסית הנמשך 5 ימים. בבית החולים, אמרו לורד שהזקיק והרירית הגיעו לגודל של אישה בשיא הפוריות. היום ורד בהריון, ומאושרת!

רחל, אישה דתיה, יש לה שני ילדים בריאים וגדולים. במשך 10 שנים מנסה להרות אך הוסת שלה נמשכת 8 ימים ויום הביוץ חל על 7 הנקיים (תקופה שלפני הטבילה במקווה ואסור עדיין לקיים יחסים). הצער הגדול היה שרחל יודעת בדיוק מתי חל הביוץ ויודעת שעוד חודש עובר ובלי הריון.
במשך תקופה של חודשיים וחצי עבדתי ברפלקסולוגיה על איזון (בעיקר של המערכת ההורמונאלית), המחזור התקצר לארבעה ימים, ורחל היום בהריון מתקדם.
 

 רפלקסולוגיה בהריון
במהלך ההריון מתרחשים בגוף האישה שינויים ותהליכים רבים, הן נפשיים והן פיזיים.
עם האושר הגדול, ההתרגשות והשמחה, עלולים לצוף גם רגשות של פחד ודאגה, כל אלה רגשות טבעיים ותקינים. הרפלקסולוגיה בטוחה , מותאמת ומומלצת לאורך כל תקופת ההריון.
הרפלקסולוגיה מטפלת בבחילות, הקאות, צרבות, עייפות, קשיים בנשימה, כאבים באגן, כאבי גב, עצירות, טחורים, מסייעת להתרענן, לחזק ולחדש כוחות, לתמוך במערכת ההורמונאלית, להרגיע מתחים וחרדות, להכין את הגוף ללידה ועוד... ולעבור את תקופת ההריון ברכות , בנוחות ובקלות.
במקרה הצורך, הרפלקסולוגיה עוזרת גם לזרז לידה.

רפלקסולוגיה לאחר לידה
הלידה היא אירוע מרגש ועוצמתי המביא את אחד השינויים הגדולים בחיים!
מטרת הטיפול הרפלקסולוגיה לאחר לידה הוא ליצור שקט והרפיה ,לאפשר לגוף להכיל את השינויים הרבים שעבר ולהחזיר בהדרגה את מערכות הגוף לאיזון.
הטיפול יסייע לך: לחדש כוחות ולהרגשת חיוניות,להרגעה, להרפיה, לכיווץ הרחם, הפרשת חלב מוגברת, מניעת דיכאון שלאחר לידה, חיזוק המערכת החיסונית, לטפל בתופעות כאבי גב, כאבי ראש, רצפת אגן חלשה, בצקות, עצירות, טחורים, תפרים ועוד.
טיפול רפלקסולוגיה יזין אותך באנרגיה, בחיוניות, בכוחות מחודשים ויעזור לל להתחזק, כל אחת בקצב האישי שלה.
 
 
 


לייבסיטי - בניית אתרים